
Graag breng ik jullie namens de fractievoorzitter, Arnout Wever, op de hoogte over de tijdsperiode van de verkiezingen van maart en nu aan de start van het nieuwe politieke jaar. De fractie heeft een frisse start gemaakt en samen o.l.v. Reinier Mulder, (Statenlid provincie Overijssel ChristenUnie,) kijken we hoe we als fractie ons werk anders en duurzaam kunnen inrichten. Dit is nodig om zowel het werk als fractie behapbaar te houden, maar ook om meer in verbinding te gaan staan met de omgeving.
Dat het anders mag en moet laat ook de afgelopen jaren laten zien waarin veel actieve mensen met hart voor de politiek vanwege een burn-out of soortgelijke redenen helaas een stap terug hebben moeten doen bij de ChristenUnie. Dit geldt zowel voor het werk binnen de fractie, maar ook het bestuur.
Van het huidige vierkoppige bestuur hebben zowel Eva, als Martina aangegeven niet meer actief binnen het bestuur te kunnen zijn en de taken (zo goed als) neer te leggen. Daarnaast woont Noëlle in het buitenland en zal ze per 1 januari 2027 niet meer onze penningmeester zijn. Vanwege deze veranderingen binnen het bestuur is het daarom noodzakelijk om zowel de rol van penningmeester, als bestuursvoorzitter opnieuw in te vullen dit jaar en zoeken we op termijn ook een nieuwe secretaris.
Penningmeester
Mijn eerste oproep en vraag is of iemand, al dan niet tijdelijk, de rol van penningmeester wil invullen. Inhoudelijk….. Bij interesse zal er een koffiegesprek plaatsvinden met de bestuursvoorzitter waarbij gekeken wordt of het inderdaad passend is en kunnen ook verdere vragen zoveel mogelijk worden beantwoord.
Bestuursvoorzitter
Voor de taak van bestuursvoorzitter zoeken we continuïteit voor de langere termijn, maar tegelijk moet de positie ook voor de korte termijn worden waargenomen om te voldoen aan de Kvk. Gezien we nog geen geschikte kandidaat hebben gevonden is in afstemming met de fractie, het bestuur, de provinciale afdeling en het landelijk partij bureau van de ChristenUnie, het voornemen uitgesproken om Arnout Wever, naast fractievoorzitter, ook voor te dragen als interim bestuursvoorzitter. We zijn ons zeer bewust van de onwenselijkheid en bezwaren om de functies van fractievoorzitter en bestuursvoorzitter bij een persoon neer te leggen. Daarom is het voor de middellange en langere termijn de bedoeling dat iemand anders de rol van voorzitter binnen het bestuur weer overneemt t.z.t en zal Arnout zijn functie als bestuursvoorzitter weer beschikbaar stellen.
\Tijdens de ALV zal er een stemming plaatsvinden over het voornemen om Arnout in te stemmen als bestuursvoorzitter. Voor de stemming zal hier ook een gesprek over plaatsvinden met de aanwezige leden waarbij er ruimte is om vragen te stellen. Bij deze bent u van harte uitgenodigd voor de ALV.
Datum: 24 september
Tijd: 19:00 – 19:30
Locatie: HvCB, de Hulsenkamer
Mocht u niet in de gelegenheid zijn om te kunnen komen, dan stellen we het op prijs als u dit laat weten via de mail: lsamsencu@hotmail.com of via sms/whatsapp: 06 30812045
Groeten,
Laurens Samsen,